SkinPET Otic

Antiseptický roztok SkinPET® Otic – Na čištění uší zvířat. Obsahuje antiseptické látky, které usmrcují mikroorganismy způsobující zánět. Přispívá k prevenci vzniku zánětů vnějšího ucha.

Více o produktu...
Přidat do oblíbených: Srdce
od 315 Kč Cena s DPH
- +
TIP pro psy

TIP pro psy

Pravidelnou péči o uši potřebují zejména rasy s převislým uchem. Klapaté ucho zadržuje vlhkost, která podporuje množení bakterií a rozvoj zánětu. Účinnou prevencí zánětů je pravidelné čištění uší 1× týdně pomocí roztoku SkinPET Otic. Při akutních nebo chronických zánětech uší použijte antiseptický gel SkinPET Aural Gel.

TIP pro kočky

TIP pro kočky

Kontrola uší je u koček klíčová. U koček se může snadno projevit zánět, jak mu ale předcházet? Stačí dodržovat pravidelnou ušní hygienu pomocí SkinPET Otic, který jemně čistí, působí antisepticky a udržuje ucho čisté. Pokud by však přeci jen zánět propukl, doporučujeme použít SkinPET Aural Gel, který působí jako první pomoc při akutních i chronických potížích.

  • Popis produktu
  • Cílový druh zvířat
  • Návod na použití
  • Další informace

Popis produktu

SkinPET® Otic

SkinPET® Otic je roztok na čištění uší psů a koček. Obsahuje antiseptické látky, které usmrcují mikroorganismy způsobující zánět. Při pravidelném používání také zamezuje nadměrné tvorbě ušního mazu a přispívá k prevenci vzniku zánětů vnějšího ucha.

Prevence na prvním místě

Zánět uší patří mezi časté zdravotní problémy u psů a koček, které jsou způsobeny mimo jiné i nevhodnou a nepravidelnou péčí. Záněty uší jsou doprovázeny nepříjemným svěděním, otokem a bolestí, které mohou ovlivnit i jejich chování, což může vyústit v podrážděnost až v agresivitu vašeho parťáka. Takové stavy již často vyžadují návštěvu veterináře. 

Mezi další nepříjemné komplikace se mohou také patřit nechutenství, únava a horečka. Záněty uší se obvykle léčí podáním antibiotik, antimykotik či kortikosteroidů. Nejčastěji domácí mazlíčky trápí zánět vnějšího ucha, který může přejít v zánět středního a vnitřního ucha. Opakované prodělání nemoci může vyústit v nepříjemné chronické potíže

Správná péče o uši a pravidelná aplikace SkinPET® Otic mohou snadno předejít možným problémům s ušními záněty, které způsobují převážně bakterie, kvasinky a plísně.

Mějte zdraví svých parťáků pod kontrolou

SkinPET® Otic je nezbytnou součástí každé zvířecí lékárničky pro správnou preventivní péči o uši. Předejdete tak rozvoji dalších zdravotních potíží i stresujícím návštěvám veterináře.

Cílový druh zvířat

Určeno pro čištění uší psů a koček.

Návod na použití

Aplikujte několik kapek do zevního zvukovodu ucha a jemně masírujte bázi ušního boltce. Po rozpuštění ušního mazu nechejte zvíře zatřepat hlavou. Zbytky mazu odstraňte kouskem vaty. Podle potřeby, stavu ucha a množství mazu aplikujte 1–3× denně, poté je možné interval prodloužit až na 1× týdně.

Další informace

Složení: Isopropylalcohol 50 mg/g, Propylenglycol 100 mg/g, Polysorbate 80, linalyl acetát, brilliant Blue FCF, voda demineralizovaná.

Balení: Transparentní roztok s v plastových lahvích s ohebným gumovým aplikátorem. Objem 60 ml a 130 ml.

Doba použitelnosti: 36 měsíců.

Upozornění: Pouze pro zvířata! Jen pro vnější použití! Nepoužívat při alergii nebo přecitlivělosti na některou substanci, která je uvedena ve složení přípravku.

Způsob uchovávání: Přípravek se skladuje při teplotě 15°C až 25°C. Chraňte před dětmi.

Určení: Pro čištění uší psů a koček.

Doporučené produkty

SkinPET Chlorhex Shampoo 4,0%

SkinPET Chlorhex Shampoo 4,0%

Šampon pro psy a kočky SkinPET® Chlorhex Shampoo 4% – Brání průniku patogenních organismů a vzniku infekce po operacích, úrazech nebo při infekcích kůže a jiných kožních potížích. Šampon šetrně čistí, eliminuje zápach a navrací srsti přirozený lesk.

od 619 Kč

SkinPET Ophtal 60 ml

SkinPET Ophtal

SkinPET® Ophtal – K výplachu podrážděných, svědivých či suchých očí a k čištění očního okolí. Zklidňuje, hydratuje a mírní potíže suchého oka. Neobsahuje alkohol, steroidy ani antibiotika, a proto je vhodný ke každodennímu použití. 

 

378 Kč

SkinPET Otic

SkinPET Otic

Antiseptický roztok SkinPET® Otic – Na čištění uší zvířat. Obsahuje antiseptické látky, které usmrcují mikroorganismy způsobující zánět. Přispívá k prevenci vzniku zánětů vnějšího ucha.

od 315 Kč

SkinPET Hydro Gel HY 40 g

SkinPET Hydro Gel HY

SkinPET® Hydro Gel HY – Pro ošetření pooperačních ranpopálenin a nehojících se zranění. Urychluje hojení, zabraňuje dalším komplikacím. Brání rozvoji infekce. K ošetření vředů, prasklin, trhlin, pooperačních ran a popálenin.

688 Kč

SkinPET Chlorhex Shampoo 0,5%

SkinPET Chlorhex Shampoo 0,5%

Antiseptický šampon SkinPET® Chlorhex Shampoo 0,5% - Poslouží jako první pomoc, pokud vašeho čtyřnohého kamaráda trápí svědění, podráždění a jiné kožní problémy. Je bez přidaných silných a nepřirozených parfemací a dalších rizikových látek. 

od 499 Kč

SkinPET Hydro Gel 140 g

SkinPET Hydro Gel

SkinPET® Hydro Gel – Pro ošetření poranění kůže a sliznic. Podporuje rychlejší hojení, dezinfikuje a minimalizuje riziko rozvoje infekce. Vašeho parťáka navíc potěší šetrné složení, které v ráně neštípe a nedráždí.

592 Kč